WOMEN ON WATER


 

Nu sker der noget spændende for alle klubbens kvindelige medlemmer og sejlere, vi inviterer nemlig til WOW sejlads d. 27 april kl 18.00, og alle voksne kvinder kan være med uanset alder og sejlererfaring.

Sejladsen foregår i klubbens tre J70ere, men med kyndig vejledning af en instruktør om board så man ikke er overladt helt til sig selv. Vi mødes på havnen kl 18.00 hvor vi kort gennemgår bådene, og inddeler i hold. Herefter tager vi på vandet 1,5 times tid, så vi er retur i havn til kl 20.00. Efter sejladsen vil der være mulighed for at spise sig en sejlerret (mod forud bestilling, og betaling på dagen) i klubhuset mens vi laver en afrunding af aftenens sejltur.

Dette er desværre kun et endags tilbud, men har man som kvinde lyst til mere sejlads med andre kvinder så holder pigesejlerne opstartsmøde d. 20 april i klubhuset hvor man også kan høre om mulighederne for at komme på vandet med andre kvinder.

Tilmelding til WOW-sejlads senes d. 25 april på mail til traener@horsens-sejlklub.dk

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Følg med

Vores partnere

Bliv partner

Skriv til os