Vælg en side

Sejler- og kapsejladsskolen

Instruktører

FORMAND

Bent Larsen

Bent Larsen

Teoriundervisere

Duelighed

John Domino

John Domino

Mail:john.domino@tuknet.dk
Tlf. 2119 5625

Hans Chr. D. Koch

Hans Chr. D. Koch

Mail: dkconsolt@yahoo.dk
Tlf. 7565 8585

VHF / SRC certifikat

Stephan A. Thomsen

Stephan A. Thomsen

Mail:  stephan@rnold.dk
Tlf. 4196 4097

Praktisk sejlads

Begyndere

H-Bådene: SATO og DOA

John Domino

John Domino

Doa, mandage

Mail:john.domino@tuknet.dk
Tlf. 2119 5625

Kaj O. Nielsen

Kaj O. Nielsen

Sato, mandag

Mail: kon@email.dk
Tlf. 2449 0575

Hans Chr. D. Koch

Hans Chr. D. Koch

DOA, tirsdag

Mail: dkconsolt@yahoo.dk
Tlf. 7565 8585

Elisa Ilsøe

Elisa Ilsøe

Sato, tirsdag

Mail: elisa_ilsoe@hotmail.com
Tlf. 2293 7171

Rasmus Hjorth

Rasmus Hjorth

DOA, eftermiddag

Mail: rasmus.hjorth.jyl@gmail.com
Tlf. 3139 9171

Peder Eriksen

Peder Eriksen

Doa, Onsdag

Mail: g5pde@live.dk
Tlf. 5157 7857

Brian Hegermann

Brian Hegermann

SATO, torsdage

Mail: mail@hegermann-huse.dk
Tlf. 2570 1515

Bent H. Poulsen

Bent H. Poulsen

DOA, torsdag

Mail: bhpo@mail.dk
Tlf. 2678 9610

Jan R. Nielsen

Jan R. Nielsen

Doa, torsdag

Mail: janriskaer@gmail.com
Tlf. 3032 8546

Let øvede og øvede

J/70

Henrik Valkær

Henrik Valkær

J70 onsdag

Casper Magnussen

Casper Magnussen

J70, onsdage

Mail: casper.magnussen@gmail.com
Tlf. 2685 9521

Kathrin Moosbrugger

Kathrin Moosbrugger

J/70, Pigekapsejlads, onsdag

Mail: kathrinm1802@gmail.com
Tlf. 3022 1920

Kapsejlads

J70

Steen Haubjerg

Steen Haubjerg

J70, torsdag

Mail: steenhaubjerg@gmail.com
Tlf. 2165 3175

Jesper Lysgaard

Jesper Lysgaard

J70, torsdag

Mail: jesper.lysgaard@gmail.com
Tlf. 3025 7666

Reserver

Bent Larsen

Bent Larsen

Reserve

Mail: Sejlerskolen@horsens-sejlklub.dk
Tlf. 2232 7607

Morten Buhl

Morten Buhl

Reserve

Mail: mb@kattejammer.dk
Tlf. 5088 0087

Stephan A. Thomsen

Stephan A. Thomsen

Reserve

Mail:  stephan@rnold.dk
Tlf. 4196 4097

Jesper Høstrup

Jesper Høstrup

Reserve

Mail: jesper_hostrup@hotmail.com
Tlf. 2494 4261

Duelighedsbevis

Praktisk sejlads …

Kapsejladsskole

Lær at sejle kapsejlads

Klargøring af båd

Alt det praktiske og sikkerhedsmæssige omkring at holde båd.

Duelighedsbevis

Teoretisk undervisning

Nyerste blog indlæg

Læs mere om hvad vi laver i sejler- og kapsejladsskolen.

5 elever til praktisk eksamen

5 elever til praktisk eksamen

På trods af en meget afkortet sommersæson gik 5 elever til eksamen i praktisk sejlads. Alle bestod med glans, som vi er vant til i HSH og der var smil på læberne, som det ses på billedet.

;