Indbydelse til

Opti A, B, C, Feva, Zoom8, Laser 4.7 og E-Jolle.

Lørdag 2. og søndag 3. september 2017.

Siden er opdateret med tilmeldte og sejladsbestemmelser: 29-8-17 kl 11:00.

Tilmelding

Der skal min. være 4 deltagere tilmeldt i hver klasse for at sejladsen gennemføres (min. 4 tilmeldt ved tilmeldingsfristens afslutning).

Tilmeldingsfrist:
Senest den 28. august 2017.
Senere tilmelding accepteres mod et tillæg på 50 % af startgebyret.

Startgebyr:
En mandsjoller 200 kr.
Tomandsjoller 300 kr.

Du tilmelder dig nederst på denne side. Udfyld antal og du får mulighed for at udfylde øvrige oplysninger.

Overnatning:
Der vil være mulighed for at overnatte på havneområdet mod betaling af strøm – kort købes i automat ved havnekontor (blå servicebygning).

Campingvogne placeres på ”vinterpladsen”.
Telte og teltvogne placeres på græsareal ved flagmast / jollepladsen

Der findes campingplads 4 km fra havnen, Husodde Strand Camping Tlf.75657060, hvor der også er mulighed for at leje hytter.

Præmier:
Der er præmier til alle rettidig tilmeldte C-optimister – øvrige hver 5. tilmeldte.

Tidsplan

Registrering:
I bureauet lørdag den 2. sept. kl. 8.00 til 10:00.

Bureau:
Horsens Sejlklub ”Mongo” Jolleafdelings hus

Velkomst og Skippermøde:
L
ørdag kl. 9:00
Skippermøde for C-optimist: Lørdag kl. 9:30 – Søndag kl. 9:00.

Er en sejler forhindret i at møde op før første varselssignal, accepteres foreløbig registrering pr. telefon/mail før første varselssignal.

Sejladsplan:
Varselssignal for første sejlads lørdag: Kl. 11.00. (Intet max. sejladser)
Varselssignal for første sejlads søndag: Kl. 10.00. (Intet max. sejladser)
For C-optimist vil der sandsynligvis være frokostpause på land.

På stævnets sidste sejladsdag vil der ikke blive afgivet varselssignal senere end kl. 15.00.

Stævneleder:
Erik Andersen +45 20103555

Baneledere:
Erik Andersen (Optimist C-bane) +45 20103555
Knud Erik Feldt (Opti A+B, Zoom8, Feva, Laser 4.7 og E-Jolle banen) +45 28948393

Yderligere informationer, hele indbydelsen og info fra Dansk Sejlunion

Læs venligst hele indbydelsen her (pdf).Horsens fjord Cup 2017 Sejladsbestemmelser

Download sejladsbestemmelserne her.

Yderligere information fås på mail hsh.optimist@gmail.com

Vi glæder os til at se dig til Horsens Fjord Cup.

Erik Andersen

Tilmeldte

Opdateret fredag. 1-9-17 kl 11:00 (listen opdateres manuelt). Se efter en kvittering i din indbakke.

Sejlnummer Navn Klub Jolle
DEN 8452 Nathalie Staunkær Klug Egå Sejlklub Opti A
DEN 4544 Sebastian Schroll Nørgaard / Kasper Bruun Horsens Sejlklub Feva
DEN 196656 Daniel Riber Horsens Sejlklub Laser 4.7
DEN 8152 Annelie Friis Jensen BBK / FS Opti A
Den 8586 Oscar Thule Fredericia Opti A
469 Camilla Skærbæk Bådklub Opti A
DEN 8471 Asger Jordt Kappel Fredericia Sejlklub Opti A
DEN 8460 Nanna Schroll Horsens Sejlklub Opti A
DEN 8518 Sarah Riber Horsens Sejlklub Opti A
DEN 8460 Nanna Schroll Nørgaard Horsens Sejlklub Opti A
DEN 8558 Magnus Heegaard Egå Sejlklub Opti A
8379 Mads wegener Egå Sejlklub Opti A
8507 Nicklas Egå Sejlklub Opti A
8234 Agnes Follin Outzen Horsens Sejlklub Opti B
496 Andreas Svensson Skærbæk Bådeklub Opti B
7716 Frederik Jensen Skærbæk Bådklub Opti B
7784 Gustav Mulberg Skærbæk Bådklub Opti B
8394 Signe spedtsbjerg Horsens Sejlklub Opti B
8366 Maja Gam Frederiksen Horsens Sejlklub Opti B
366 Astrid Kjærskov Elnegaard Horsens Sejlklub Opti C
DEN 8308 William Bang Jørgensen Fredericia Sejlklub Opti C
? Mathilde Jensen Skærbæk Bådklub Opti C
? Albert Blæsbjerg Horsens Sejlklub Opti C
36 Sebastian Kaxe Bentzen Horsens sejlklub Opti C
7534 Martin Horsens Sejlklub Opti C
7534 Martin Hansen Horsens Sejlklub Opti C
? Lærke Bay Øllgaard Horsens Sejlklub Opti C
133 Sofie Rørby Horsens Sejlklub Zoom8
256 Liv andersen Horsens Sejlklub Zoom8

Hvem Deltager

32 personer deltager til Horsens Fjord Cup 2017

  • Søren Plesner Klug
  • K. Bubber Outzen
  • Søren Jensen
  • Claus Riber
  • Sofie Rørby
  • Louise Thule
  • Brian Nielsen
  • Erik andersen Andersen
  • Anne-Marie Jørgensen
  • Michael Svensson
  • Morten Jensen
  • Frank Jordt Kappeæ
  • Morten Jensen
  • Kim Nørgaard
  • Mette Mulberg
  • Birgit Melckenbeeck
  • Karin Gam Hansen
  • Albert Blæsbjerg
  • Tina Kaxe Bentzen
  • Christine Heegaard
  • Charlotte Larsen
  • Nicklas Holt
  • Allan Hansen
  • Stine Bay Øllgaard
  • Christian Kamp
  • Hent alle deltagere

Billetter

;